Gin ja Tonic

Winemani valikus on lisaks veinidele ka üks Lõuna-Aafrika ja lõunapoolkera parimaid džinne – SIX DOGS GIN, neljas erinevas sordis ning nendega ideaalselt sobiv Lõuna-Aafrika kvaliteettoonik BARKERandQUIN.

SIX DOGS džinn valmib puhta loodusega Karoo regiooni mitmetest taimedest. Kõige erilisem neljast džinnist on SIX DOGS BLUE, mis on nime saanud Indoneesiast pärit sinise herne (Clitoria Ternatea) järgi.  Tegu on tugeva antioksüdandi ja tähtsa ravimiga trditsioonilises meditsiinis. Vaata lisa veinilistist ja https://sixdogs.com/products/  ja https://www.ginfoundry.com/gin/six-dogs-karoo-gin/#:~:text=The%20Karoo%20Gin%20story%20begins,bones%20of%20a%20copper%20geyser.  

BARKERandQUIN tooniku lõi veinimeistri haridusega Hanneli vd Merwe ligi 6 aastat tagasi, kui Lõuna-Aafrika rohkearvulised kvaliteet-käsitöödžinnid olid muutunud väga populaarseks, kuid toonikute valik praktiliselt puudus. Ainus kvaliteettoonik turul oli inglaste Fever Tree. Koduköögis tehtud katsetuste tulemusena valmis esimene ämbritäis naturaalse hiniini baasil valmistatud toonikut, mis viidi tuttavale baarmenile proovimiseks – järgmisel päeval tellis ta juba kümme kasti. Nii oligi sündinud uus kvaliteettoonik, mis tänaseks on Lõuna-Aafrikas üks eelistatumaid koos Fever Tree toonikuga. Kõige erilisem toode BARKERandQUINI kaheksast toonikust koosnevas portfellis on BARKERandQUIN MARULA TONIC. Selle valmistamiseks kasutatav maruulapuu õis annab toonikule erilise, värske troopilise maitse, mis sobib ideaalselt SIX DOGS BLUE džinniga moodustades kordumatu koosluse. Vaata lisa veinilistist ja https://barkerandquin.co.za/about/

Posted in GIN

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga