Vergelegen- uue maailma parim veinimaja 2019

Vergelegen on üks vanemaid mõisu Lõuna- Aafrikas, asutatud Hollandi koloonia kuberneri Adrian van Steli poolt 1700ndal aastal. Alates 1987ndast aastast kuulub mõis firmale Anglo American, kes on muuhulgas maailma suurim plaatina tootja ja kellele kuulub maailma suurim teemantifirma de Beers. Viimase 30 aasta jooksul on Vergelegenis tehtud suuri investeeringuid – renoveeritud on  kogu mõis, sisustatud kaks restorani ning ümbritsevas pargis on loodud imeline taimede kooslus. Nii on Vergelegenist saanud koht, kus Lõuna-Aafrika võõrustab kõige tähtsamaid riigivisiite, paljude teiste hulgas on mõisas vastu võetud Ameerika presidenti Bill Clintonit ja Inglise kuningannat Elisabethi.

1992 aastal valmis uus, sel ajal ultramoodne, gravitastiooni meetodil põhinev veinitehas, mida oli avamas bordoo kuulsus, Eric de Rothschild, Chateau Lafite`i  omanik.  Vergelegeni  veiniistandused, mida on kokku  150 hektarit, asetsevad 140 – 310 meetri kõrgusel merepinnast, mis koosmõjus sobiva kliimaga  loovad veinimarjadele ideaalsed valmimistingimused.

Tänu tarkadele investeeringutele ja maailma juhtivate veinikonsultantide nõuannetele ( neist tuntuim on  Michel Rolland, maailma kuulsam bordoo tüüpi veinide spetsialist) on Vergelegeni veinid viimastel aastatel võitnud üle 200 auhinna, millest tunnustatuim, Chateau Pichon Longueville Trophy parimale bordoo blendile, on võidetud kaks korda. Nii ongi Vergelegen kuulus just bordoo tüüpi veinide poolest, mis vastavad nii kvaliteedilt kui ka maitsebuketilt parimatele ‘’päris bordoo’’ veinidele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga