Delaire Graff – maailma kõige elegantsem veinimaja

 

Laurence Graff on Tiffany järel maailma suuruselt teine juveelivalmistaja,  kelle klientide hulka kuuluvad mitmed kuninglikud õukonnad eesotsas Inglise kuningakojaga ning mitmed-kümned tuntud miljardärid.

Viisteist aastat tagasi ostis Laurence Graff tegutseva veinimaja Stellenboschi lähedal  ning ehitas sinna täiesti uue veinitootmise koos restoranide ja väikese hotelliga. Kogu kompleksi disain on väljapeetud elegantses “ Graffi stiilis“ , mis koos majast avanevate imeliste vaadetega teeb Delaire Graffi veinimajast tõenäolisemalt maailma ilusama ja elegantsema veinimaja.

On näha, et veinitehase rajamisel ei ole olnud vaja raha kokku hoida – kõik seadmed on kõrgemast klassist, kasutatakse gravitastioonimeetodi tehnoloogiat, millega välditakse veinide liigne stress pumpamise tagajärjel. Veinide pikaaegsel laagerdamisel kasutatakse vaid prantsuse tammevaate.

Dealire Graffi 42 ha viinamarjaaedu paiknevad järskudel, tuultele valla mäenõlvadel, kus unikaalsel terruaaril merelises kliimas kasvavad traditsioonilised bordoo viinamarjad – Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Petit Verdot, Malbec, aga samuti  ka Sauvignon Blanc ning Chardonnay. Viimase kümne aasta jooksul on  suur töö  ära tehtud ka viinamarjaaedades, milledes valmib väga kontsentreeritud viinamari.

Nii nagu paljud Lõuna- Aafrika veinitootjad on  ka Delaire Graffi veinimeistrid peaveinimeistri  Morné Vrey  juhtimisel võtnud eeskuju bordoo parimatelt veinimajadelt.  Kõik see kokku on viinud Delaire Graffi veinid Lõuna- Aafrika parimate veinide hulka, kusjuures viimases (2019) Platteri veinijuhis on koguni seitse Delaire Graffi veini hinnatud 4,5 või 5 punkti vääriliseks. Delaire Graffi  veinides on ühinenud klassika, elegantsus ja kaasaegsus, eksponeeritud on viinamarjade parimad maitsed , veinid on alati kompleksed,   kuid  ei püüa saavutada tähelepanu liigse jõulisuse, liigse tamme  või muu ekstravagantsusega.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga