Andres Erm ei ole sommeljee, vaid on ise veinimaailmas “käed mullaseks teinud”. 2010.–2015. aastal juhtis ta tööstusliku, maailma tipptasemel veinitehase rajamist Krimmis ja sealsete veinide turuleviimist koos Skandinaavia investoritega ning maailmakuulsate Bordeaux‘ veinikonsultantidega. Jacques Lurton ja Oliver Trégoat  on veinimaailma tippkonsultandid, kelle nõu järgi toimetavad lisaks mitmekümnetele veinimajadele üle kogu maailma ka Chateau Petrus, Chateau La Tour, Chateau Cheval Blanc ja paljud teised Bordeaux Grand Cru veinimõisad. Tänaseks on Krimmis paiknev Inkermani veinifirma üks kasumlikumaid maailmas „entry level“ veinide kategoorias, valmistades ja müües edukalt Vene turule ligi 20 miljonit pudelit aastas.

Sellest ajast tekkis Andresel, kes varemalt (1990.–2005.) toimetas Baltic Beverages Holding õlletööstuses, sügavam huvi ja ka esimesed teadmised veinidest. Need viisidki selleni, et koostöös Jacques Lurtoniga hakati Eestisse endale ja sõpradele tooma kvaliteetseid, kuid väga mõistliku hinnaga, veine Loire´ist ja Bordeaux´st. Samm-sammult on see hobiimport kasvanud, täienenud teiste tunnustatud veinipiirkondade veinidega ning nüüd on portfellis juba ligi 200 veini, mis kõik on hinna-kvaliteedi suhtelt Eesti parimate hulgas.

Andres oli abiks ka Kalev Kesküla „Suure Veinijuhi“ uuendatud väljaande Gruusia, Venemaa ja Ukraina peatükkide kirjutamisel. Andres on viibinud Lõuna-Aafrikas igal aastal alates 2002 ning tõenäoliselt on Vaho Klaamanni järel parim Lõuna-Aafrika veinide tundja Eestis