Wineman alustas veinide „hobi maaletoojana“ 2013. aastal, kui Andres Erm töötas Krimmi veinitööstuse arendamisel koos veinimaailmas vägagi tuntud veinimeistri – Jacques Lurtoniga, kelle veine oma tarbeks hakkaski maale tooma. Veinid meeldisid kõigile sõpradele ja olid väga hea hinna-kvaliteedi suhtega. „Oma tarbeks“ maaletoomine hakkas jõudsasti kasvama.

Winemanist on saanud kvaliteetveinide maaletooja, kes on orienteerunud veinihuvilistest eraklientide teenindamisele. Winemani veinid on mõeldud eelkõige neile veinisõpradele, kes tahavad nautida paremat kui supermarketis saadaval ega soovi maksta liiga palju. Tänaseks on Winemanil ligi 500 rahulolevat eraklienti.

Winemani pea 200 erineva veiniga portfell ei ole küll suur, kuid seevastu on veinid hoolikalt kvaliteedile orienteerunud veinimajadest valitud ning väga hea hinna-kvaliteedi suhtega. Veiniportfellis on laia valikuga esindatud maailma parima hinna-kvaliteedi suhtega, veinimaailma tõusev täht — Lõuna-Aafrika ja väiksema, kuid väga hea valikuga kuulsad veinipiirkonnad — Bordeaux (samuti grand cru- d), Bourgogne (Chablis), Champagne, Loire ja Toscana